Cilt Bakımı Danışmanlığı

Danışmanlığın Önemi

Danışmanlığın Önemi

Cilt, vücudumuzun dışını örten ve kalınlığı 1-4mm arasında değişen en büyük ve en ağır organımızdır. Cilt yapısının kalitesi ve fonksiyonlarının sağlıklı işleyişi, cilt sağlığının ve bütünlüğünün korunmasına bağlıdır. Bu noktada cilt bakımının en önemli görevi biyolojik görevlerini tam anlamıyla yerine getirebilecek şekilde cildin fonksiyonlarını etkilemektir. Cilt bakımı ile cilt üzerinde biriken ölü tabaka temizlenerek cilt yenilenir, komedonlardan arındırılarak sivilcelerin oluşumu engellenir, cilt esnekliği ve gençliği devam ettirilmeye yönelik gerekli işlemler gerçekleştirilir. Cilt bakımları iki farklı şekilde yapılır: 1. Salon Bakımları, 2. Ev Bakımları.

Salon bakımları (klinik-enstitü bakımı), uzmanlar tarafından, profesyonel ürünler ve cihazlar yardımı ile cildin ihtiyacına göre, periyodik olarak uygulanan aylık veya haftalık bakımlardır. Ev bakımları (kişisel bakım) ise kişinin doğal ve kozmetik ürünler yardımı ile cildin ihtiyacına göre, periyodik olarak uyguladığı günlük, haftalık ve aylık bakımlardır. Salon bakımlarının devamı olarak kişinin kendi cilt bakımına evde de devam etmesi gerekmektedir.

Evde uygulanan cilt bakım rutinlerinin daha etkili olması amacıyla cilt bakımı danışmanları kişiselleştirilmiş cilt bakım protokolleri hazırlarlar. Bu kapsamda, kişilere özel cilt bakım ihtiyaçlarının tespit eder, günlük, haftalık ve aylık bakım planlarını oluşturur ve izler. Süreç sonunda kişiler cilt bakım ihtiyaçlarını karşılamada daha bilinçli kararlar alabilir ve ciltlerindeki dönemsel değişimleri daha iyi analiz ederek cilt bakımına yönelik seçimlerini kendileri yapabilecek donanıma sahip olurlar.

E-Bülten Üyeliği

SkinPrivée'nin cilt bakımı ve güzelliğiyle ilgili derlediği en güncel bilgilere ulaşmak için iletişimde kalın.

SkinPrivee